Kaspars : Atskats uz nometni
10.08.2010 TŪJA 19
2010. gada nometne „Atklāj sevi” tika gaidīta ar nelielām bažām dēļ nelielā gaidāmo dalībnieku skaita. Mēs paši uz Tūju aizbraucām jau trešdienas pēcpusdienā, četras dienas pirms nometnes sākuma. Parasti mēs turp braucām tikai ceturtdien. Līdz ar to varējām mierīgi un neatlaidīgi darboties, ko arī visi cītīgi darījām. Pa starpai paguvām mazliet apdarīt arī savus darbus, kas visam piešķīra patīkamu nesteidzību. Katrs darīja savu darāmo savstarpēji sastrādājoties.
Daži dalībnieki atbrauca jau sestdienā, kurus arī paguvām pielikt pie darba. Tad jau klāt bija ilgi gaidītā svētdiena, kad sabrauca visi pārējie cilvēciņi. Iekšējais nemiers norimās, sākās saspringtais darbs. Pietiekami daudzi dalībnieki bija pirmo reizi, kas piešķīra papildus nopietnības piegaršu visam pasākumam. Ar laiku sapratu, ka sabraukuši ir ļoti pozitīvi dalībnieki un liels prieks bija par kuplo mazo dalībnieku skaitu.
Ar mazajiem nometnē strādāja Daina un Miķelis. Šī viņiem bija lieliska pieredze un uzskatu, ka ar šo viņi ir pelnīti nokārtojuši jaunāko treneru pakāpes.
Pārējie dalībnieki varēja izvēlēties vienu no trim virzieniem, kur katrs no treneriem piedāvāja savu programmu, ko apgūt nometnes laikā, rēķinoties, ka tā ilgst tikai 10 dienas!
Gatis Kalniņš (Gatons) piedāvāja Jan stila Tai dzi cjuaņ 24 formas kompleksu un ieskatu ķīniešu filosofijā, kā arī ieskatu vēsturē, jēdzienos „ci”, „taiczi” un uzrīkoja ļoti labu kino vakaru ar dokumentālām filmām par Šaolinu un Ušū.
Volfgangs Vinters (Volfs) piedāvāja Ci gun (darbs ar cilvēka iekšējo enerģiju) meditācijas un praktiskos vingrinājumus, cīņas mākslas psiholoģija un cīnītāja apziņas stāvoklis.
Kaspars Meļņikonis piedāvāja Saņ da tuvcīņas pamatu apgūšanu un ieskatu tuvcīņas mākslu filosofijā un psiholoģijā.
Viskuplākais dalībnieku skaits apmetās Gatona treniņos. Nometnes beigās visiem dalībniekiem bija pārbaudījums (eksāmens) par nometnes laikā apgūto. Tad labi varēja redzēt, kurš no dalībniekiem bija nopietni trenējies visu nometnes laiku, kurš grāba iekavēto pēdējā brīdī. Kopējais rezultāts bija ļoti labs!
Divus praktiskus treniņus novadīja Eduards Vagalis (Edžus) no Valmieras, no Džiu džitsu kluba „Satori”. Edžus dalībniekiem ļāva paskatīties uz dažādām situācijām un to risinājumiem no praktiskās puses.
Komandas saliedēšanas uzdevumiem tika veltīts mazāk laika, atstājot galveno uzsvaru uz pēdējo pilno dienu. Visas nometnes garumā mācījāmies pareizi sastrādāties ar citiem plecu pie pleca un beigās komandas uzdevumus izgāja atrisinot šķietami neatrisināmus jautājumus.
Sarunu tēmas „Dziļās domas” apļos bija dažādas, arī ļoti smagas un patīkams pārsteigums bija par vairākiem dalībniekiem, kuri atklāti un droši dalījās savā pieredzē, ļaujot katram paskatīties mazliet dziļāk arī sevī. Lielu artavu domu apļos iedeva Gatons un Volfs, kuri izveidoja labu stāstījumu un diskusiju par cīņas mākslu būtību un liels paldies Gintam Trēziņam, kurš divas dienas dalījās stāstījumā par dabas un cilvēka savstarpējo bioloģisko ritmu, par pieciem pamata elementiem un ikviena saikni ar tiem. Šis stāstījums vēl ilgu laiku izraisīja dažādas diskusijas dalībnieku vidū.
Tāpat paldies un prieks tiem cilvēkiem, kuri atbrauca vienkārši paciemoties, kuri netika vai nevarēja atļauties piedalīties nometnē. Arī katrs no Jums deva savu nelielu ieguldījumu un, ceru, saņēma arī kaut ko pretī. Bet lielākais paldies jāsaka dziedošai Vītolu ģimenei, kura braucot no pasākuma Salacgrīvā iebrauca pie mums uz sadziedāšanos. Ļāva dalībniekiem iemēģināt dažādus tautas mūzikas instrumentus un izdevās laba sadziedāšanās. Vītolu mamma un tētis pie mums vēl palika divas pilnas dienas izbaudot jauko Vidzemes akmeņaino jūrmalu, piedāvātās nodarbības un dalībnieku viesmīlību. Kopīgi ar dalībniekiem veica „Lielās kāpas” trasītes uzdevumus un piedalījās arī citās nodarbībās. Bija prieks arī pēc tam ciemoties viņu rīkotajā nometnē Druvienas pamatskolā. Bija iespēja kārtīgi izdancoties un pamācīties spēlēt dažādus mūzikas instrumentus.
Andža uzrīkoja otro kino vakaru ar jauku koncertu iesākumā un latviešu multiplikāciju filmu skatījumu fonā. Pēc tam sekoja mākslas filma „Walkabout”, kuru gan noskatījās tikai daži cilvēciņi.
Lielākais paldies jāsaka „melnā” darba veicējiem – Andžam, Arčam, Miķelim, Helmim, Dainai, Jānim, Martai, īpašs paldies Anetei par ieguldīto darbu palīdzot virtuvē un saimniecībā, un Sarmītei par lieliskajām ēdienreizēm, medicīnu un lielo ieguldījumu nometnes iekšējās pasaules sakārtošanā, par palīdzību atsevišķiem dalībniekiem personīgo jautājumu sakārtošanā! Tu mums esi kā mamma! Paldies!
Paldies Vīkses ģimenes mammai par maizīti un pārējiem labumiem, paldies Zipaiņa mammai par pārtikas produktiem un Gatonam par atbalstu gan morāli, gan taustāmi! Noteikti kādu piemirsu pieminēt, bet paldies ikvienam, kurš bija klāt.
Gribētos izcelt dažus dalībniekus, bet nedarīšu to. Ceru, katrs apzinās savu ieguldījumu šogad iegūtajā garīgajā vezumā, ko ieguvām ikviens. Gribētos, lai Jūs to nekad nepazaudējiet un vienmēr nesiet sev līdzi cauri visām dzīves būšanām un nebūšanām. Atcerieties, ka to garīgo vērtību Jums neviens nevar atņemt! Gluži otrādi, ikdienā Jums tā jākopj un jāspodrina, lai ikviens kļūtu par spožu un cilvēcei noderīgu dimantu.
Šogad mūs saudzēja arī dabas stihijas un lielais karstums, kuru nemaz tā īsti nevarēja sajust Tūjā